Idėja

Iki 2008 m. susidarius situacijai, kai ūkininkams realizuoti savo pagamintos produkcijos patiems be tarpininkų praktiškai nebuvo sąlygų, o dėl šios priežasties mažai buvo ir užsiimančiųjų savo produkcijos perdirbimu, tuo tarpu natūralios lietuviškos kaimiškos produkcijos poreikiui esant dideliam, ypač didžiuosiuose miestuose, žingsnis po žingsnio Žemės ūkio rūmuose gimė mobiliųjų ūkininkų turgelių idėja. Smulkiems gamintojams taisyklės parengiamos bendradarbiaujant su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Administravimas

Žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ šiuo metu administruoja mobiliųjų turgelių veiklą bei vienija auginančius, perdirbančius ir parduodančius maisto produktus ūkininkus Mobilieji ūkininkų turgeliai įsteigti iniciatyvos iš apačios principu – ūkininkų iniciatyva Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmams bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Lietuvos Respublikos Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Vilniaus bei Kauno miesto savivaldybėms, Nacionaline Vartotojų federacija bei kitomis susijusiomis institucijomis.

Ateities planai

Kooperatyvo nariai ieško ir kitokių plėtros galimybių. Matydami didelę kaimiškų gaminių ir užaugintų gėrybių paklausą bando žengti ir į didelius prekybos tinklus. Šešiose didžiausiose “Maximose” jau veikia kooperatyvo skyriai “Linkėjimai iš kaimo”, kur savo produktus tiekia turgeliuose populiarumo sulaukę ūkininkai. “Nemažai žmonių neturi laiko eiti į turgelius, todėl jie gali bet kada rasti mūsų ženklu pažymėtos ūkininkų produkcijos parduotuvėse”, – kalbėjo M.Maciulevičius. Ateityje tokių skyrių parduotuvėse planuojama steigti ir daugiau.