PIRMASIS MAISTO KULTŪROS FESTIVALIS LIETUVOJE

Užteks festivaliuose kimšti bet ką! Gastronomijos festivaliai pasaulyje turi senas tradicijas ir pastaruoju metu vis labiau populiarėja. Tuo tarpu Lietuvoje toks aukšto lygio renginys vyks pirmą kartą. 2015 birželio 19- 20 dienomis Kaune, Rotušės aikštėje ūž maisto kultūros festivalis SKANAUS. Festivalio metu lankytojai turės galimybę susipažinti su įvairių gamintojų produkcija, o taip pat išmokti įvairių kulinarijos paslapčių. Festivalio svečiai bus supažindinti su maisto ruošimo subtilybėmis, išmoks lengvai ir greitai pasigaminti gardžius patiekalus, derintis produktus, o daugybės degustacijų metu pasivaišins išskirtiniais valgiais ir skanumynais.

Specialiai į šventę pakviesti lektoriai skaitys žaismingas paskaitas apie mėgavimąsi maistu ir užstalės etiketą. Apie maisto kultūrą kalbą rėž restoranų žinovas Andrius Užkalnis, ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius pasakos apie bajorų mitybos papročius, o apie etiketo ekspertas Giedrius Drukteinis pamokys kaip šiandien reikia elgtis prie stalo. Festivalio lankytojus konsultuos dietologai, kurie čia pat padės subalansuoti mitybą, parinks jos planą. ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ pristatys ūkininkus gaminančius natūralius produktus. Galėsite pamatyti kaip kepamas šakotis, spaudžiamas aliejus ir čia pat paskanauti. Penktadienį savo jėgas kauniečiai galės išmėginti koldūnų valgymo varžybose, o šeštadienį stebėti „IKI grilinimo čempionatą”.

Į įspūdingą šventę kauniečius ir miesto svečius kviečia Lietuvos žemės ūkio ministerija ir Kauno miesto savivaldybė, o šviežius maisto produktus festivaliui tiekia maisto kultūrą puoselėjantis prekybos tinklas IKI. Abi festivalio dienas šventės dalyvius ir svečius linksmins šventinis koncertas, dovanos ir konkursai. Programoje: „Rondo“, Natalija Bunkė, Mino, „16 Hz“, „4 Roses“, „Kitokios“, „Presto“, „Belkanto“. Atrakcijos laukia ir mažųjų šventės dalyvių – vaikams skirti atrakcionai, užsiėmimai ir pamokėlės. Renginį ves TV ir kino žvaigždės Andrius Žiurauskas ir Sandra Daukšaitė, kurie gyvoje televizijos laidos VIRTUVĖS ISTORIJOS studijoje gamins kartu su Lietuvos pramogų pasaulio įžymybėmis.

Comments are closed.